Kogut-ryby: opieka i konserwacja w domowym akwarium. Jak prawidłowo dbać o smażone koguty, niż karmić

Kogut-ryby: opieka i konserwacja w domowym akwarium. Jak prawidłowo dbać o smażone koguty, niż karmić

Wspaniały, niesamowity, bajeczny, magiczny, tajemniczy – ta lista słów podziwu może być kontynuowana przez bardzo długi czas. Wszystkie one należą do jednej małej, ale bardzo pięknej ryby, którą każdy szanujący się hodowca z pewnością chce zobaczyć w swoim akwarium. A nazwa tego podwodnego piękna to żaba cockerel. Opieka i utrzymanie za tym inteligentnym tworzeniem wymaga pewnej wiedzy i umiejętności praktycznych. Wspólnie pracujmy nad tym, jak dbać o narybek koguta w zamkniętym środowisku systemowym.

Kogut-ryby: opieka i konserwacja w domowym akwarium. Jak prawidłowo dbać o smażone koguty, niż karmić

Opis, gatunek ryby-mężczyźni

Tradycyjnym siedliskiem dla mężczyzn są ciepłe wody regionu Azji Południowo-Wschodniej. Petushki wolą słodkowodne stawy tropikalnego i równikowego pasa o wolnym prądzie lub stojącej wodzie. Dlatego wyspy indonezyjskie, Wietnam i Tajlandia – miejsca o klimatycznych warunkach, idealne dla siedliska tych ryb. Europa spotkała się z kogutami pod koniec XIX wieku. Pierwszymi krajami, w których ryby te były powszechnie uznane, były Niemcy i Francja. Na początku XX wieku mężczyźni przybyli do Stanów Zjednoczonych. To w tym kraju wyhodowano pierwszą “kolorową” wersję tych niesamowitych ryb. Rosja po raz pierwszy zapoznała się z tymi stworzeniami w 1896 roku.

Koktajle rybne (Betta splendens) należą do dużej rodziny makroporowatych i są labiryntowymi rybami. Ryby te mają specjalny narząd – labirynt, który pozwala im używać powietrza atmosferycznego do oddychania. Ryby nie różnią się rozmiarem. Ich długość wynosi tylko około 5 cm, w tym samym czasie samice są nieco mniejsze od samców. Ryby różnią się w różnych kolorach. Może być zarówno monofoniczny, jak i zawierać wszystkie kolory tęczy. W okresie tarła kolor samców jest wyjątkowo jasny. Obecnie istnieje ponad 70 gatunków tych ryb. Wszystkie różnią się od siebie kolorem, a także kształtem i rozmiarem płetwy.

Kogut-ryby: opieka i konserwacja w domowym akwarium. Jak prawidłowo dbać o smażone koguty, niż karmić

Układ akwarium

Objętość akwarium dla ryb-kogucik

Pielęgnacja i konserwacja narybku nie jest dużym problemem dla hodowcy, ale ma wiele cech, które należy spełnić. Zacznijmy od objętości Twojego akwarium. Ponieważ ryby nie są duże, pojemność zamkniętego systemu może być niewielka. Wszystko zależy od liczby osób, które w nim trzymasz. Jedna kopia wymaga około 3-4 litrów płynu.

Gdy wyposażasz swój staw domowy, nie zapomnij o fizjologicznych właściwościach tego gatunku. Ponieważ ryby są labiryntem, od czasu do czasu wyskakują z wody w wystarczająco dużej odległości od powierzchni. Więc oddychają. Aby zwierzęta domowe nagle pojawił się tuż pod swoimi stopami, konieczne jest, aby wyposażyć akwarium klapka przezroczystego materiału lub drobnych oczkach. Taka bariera w czasie, aby je powstrzymać jest zbyt wysoki lot, oszczędzając zarówno ich i ci z dalszych problemów. Jeśli pokrywa jest solidna, konieczne jest wywiercenie pewnej liczby otworów, przez które przechodzi powietrze.

Ważne! Hodowcy powinni pamiętać, że samce samców łowią, pomimo ich urody, mają bardzo podły temperament i prawdziwie walczą z naturą. Dlatego przy wspólnym utrzymaniu kilku osobników w jednym akwarium, lepiej rozróżnić ich siedliska przez przezroczyste przegrody. Zapobiegnie to nadmiernemu przejawowi agresji, która często kończy się walkami i obrażeniami. Oczywiście, aby wykonać to działanie, pojemność akwarium musi mieć odpowiednią objętość, umożliwiającą rybom wygodne życie.

Wymaganie wody w akwarium

Właściwa pielęgnacja i pielęgnacja narybku są nierozerwalnie związane z jakością wody. Podlega również pewnym wymaganiom, które są obowiązkowe dla zgodności. Zacznijmy od temperatury. Optymalne wartości dla tego gatunku to wskaźniki w 24-28 stopniach Celsjusza. Pomimo siedlisk tropikalnych i równikowych, samce mogą wytrzymać cykliczny spadek temperatury do 18 stopni Celsjusza. Trzeba jednak wiedzieć, że systematyczne poszukiwanie tych ryb w zbyt zimnej wodzie jest obarczone poważnymi problemami zdrowotnymi. Dlatego każdy hodowca musi mieć termometr i termostat w akwarium. Obecność tych urządzeń pomoże utrzymać optymalny reżim temperatury w zamkniętym systemie.

Ten typ ryb nie jest wymagający w stosunku do składu środowiska wodnego. Ale lepiej będzie, jeśli hodowca nadal będzie stosował określone wskaźniki sztywności i kwasowości substancji w wodzie. Twardość wody powinna być w granicach 4-15 stopni sztywności. Kwasowość powinna mieścić się w zakresie 6-7,5 pH. Aby skorygować skład wody i zapobiec chorobom, możesz użyć specjalnej soli do akwarium. Zmiana wody w akwarium powinna odbywać się co dwa tygodnie. Jeśli pojemność akwarium jest niewielka, woda jest wymieniana co trzy dni. Wymagane oczyszczenie akwarium z resztek karmy.

1

Ważne! Petushki to labiryntowe ryby. Ta funkcja oznacza minimalne wymagania dotyczące napowietrzania akwarium. Hodowca wystarczy zainstalować filtr zmniejszona moc i we właściwym czasie, aby usunąć nadmiar bakterii film i roślinność z powierzchni wody, co może powodować trudności podczas napawania ryby w powietrze do oddychania. Można to zrobić za pomocą arkusza papieru, szczypiec i innych specjalistycznych narzędzi.

Kogut-ryby: opieka i konserwacja w domowym akwarium. Jak prawidłowo dbać o smażone koguty, niż karmić

Grunt, rośliny, dekoracje

Podłoże do akwarium można kupić w wyspecjalizowanych sklepach lub użyć do tego celu żwiru lub piasku rzecznego. Przed umieszczeniem w pojemniku frakcje naziemne są kalcynowane lub dokładnie myte w gorącej wodzie.

Możesz używać zarówno żywych roślin, jak i ich sztucznych odpowiedników. Jeśli wybierze się sztuczny plankton, należy wybrać próbki, które nie mają ostrych krawędzi, które mogą zranić ryby. Najlepszą opcją są produkty jedwabne. Jeśli wybór zostanie dokonany na rzecz roślin naturalnych, należy pamiętać, że wymagają one systematycznej opieki. Nie zapomnij rozrzedzić ich na czas i usunąć zgniłe liście.

Cockerele bardzo lubią pływać wśród różnych przeszkód. Hodowca powinien zadbać o to, aby w jego akwarium znajdowały się różne bariery, jaskinie, pylony wykonane z kamieni. Jako improwizowane groty można używać doniczek. Głównym wymogiem jest to, że brzegi produktów nie mogą zranić zwierząt domowych i, oczywiście, wszystkie są wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska. Wyjaśniliśmy główne pytania na ten temat: jak dbać o koty z ryb. Zastanówmy się nad zamknięciem tematu żywienia tych wspaniałych ryb.

Ważne! Każdy przedmiot przed umieszczeniem go w akwarium musi zostać poddany dokładnej sanityzacji. Bakterie złowione w zamkniętym środowisku wodnym mogą powodować poważne choroby zwierząt domowych. Najczęstszymi chorobami ryb są samce, dropie, ichtiotyroidoza, gnicie płetw!

Kogut-ryby: opieka i konserwacja w domowym akwarium. Jak prawidłowo dbać o smażone koguty, niż karmić

Karmienie dla smażonej ryby

Te ryby są bezpretensjonalne w jedzeniu. Można powiedzieć, że samce są wszystkożerne. Równie dobrze jedzą suchą, żywą i mrożoną żywność. A jednak hodowcy zaleca się dawanie pierwszeństwa żywemu jedzeniu. Możesz karmić te ryby za pomocą bloodwormów, dżdżownic, ślimaków, przedstawicieli zooplanktonu. Podczas karmienia należy wziąć pod uwagę indywidualne preferencje kulinarne ryb. Samce paszy powinny być 1-2 razy dziennie. Wielkość porcji określa metoda eksperymentalna. Jeśli pokarm nie zostanie zjedzony przez rybę przez 15 minut i osiada na dnie akwarium, wówczas porcja powinna zostać zwiększona. Nadmierne spożycie ryb nie może, ponieważ może powodować nadmierne osadzanie się tłuszczu u zwierząt, co z kolei może powodować inne choroby.

Kogut-ryby: opieka i konserwacja w domowym akwarium. Jak prawidłowo dbać o smażone koguty, niż karmić

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak prawidłowo dbać o żaby, obejrzyj ten film.

1
Ссылка на основную публикацию
2019