Ako variť bohaté kotlety pre radosť svojich blízkych? Tajomstvo a recepty lahodných a sviežich kotlíkov z mletého mäsa: so zeleninou, syrom atď.

Ako variť bohaté kotlety pre radosť svojich blízkych? Tajomstvo a recepty lahodných a sviežich kotlíkov z mletého mäsa: so zeleninou, syrom atď.

Každá hosteska vie, ako variť kotlety. Samozrejme, mnohí majú svoje tajomstvá, ako robiť kotlety citlivé, svieže a šťavnaté. Avšak, niektoré ďalšie tipy, ako variť svieže kotlety, určite nebude zbytočné.

Všeobecné princípy varenia sviežej guľôčky

Po prvé, bravčové kotlety z mletého mäsa sa získajú vtedy, keď sa toto mäso varene od vás a od správnych surovín.

Mäso by sa malo odobrať z prednej strany jatočného tela: hrana, zárez atď. Najmä chutné a svieže kotlety by sa mali očakávať, ak sa mleté ​​mäso pripravuje z rôznych druhov mäsa. Napríklad bravčové mäso s kuracím alebo morčacím je dokonale kombinované, hovädzie mäso s morčacím mäsom atď.

Prísady do mletého mäsa. Odrážajúc spôsob, ako vyrábať svieže kotlety, nezabudnite, že mleté ​​mäso nie je zložené z jedného mäsa. Dodáva sa tiež chlieb, zelenina, vajcia, korenie a korenie, maslo alebo kyslá smotana.

Chlieb namočený v mlieku nie je v žiadnom prípade najlepším doplnkom na mleté ​​mäso. Chlieb dáva nadmernú lepivosť a hustotu mlieka. Je lepšie nahradiť bunku zemiakmi alebo plátkom cukety. Potom naozaj dostanete šťavnaté a svieže kotlety – zelenina dá šťavu, a to nie je kučerať ako mliečna bielkovina.

Bezpodmienečným spojencom pri príprave sviečkov z mletého mäsa je cibuľa. Iba to by sa nemalo otáčať spolu s mäsom, ale na teryochke ju nemilostivo. Dajte si slnečné okuliare a ísť dopredu.

Mnohí kulinárski odborníci, ktorí sa pýtali, ako robiť svieže kotlety, odporúčame, aby ste nepridali vajíčko. Existuje však názor, že žĺtok v mletom mäse bude stále vhodný, ale bielkovinu odložil stranou: je užitočný pre šľahanie.

Tuky, samozrejme, urobia pokrm jemnejší a svieži, je dôležité, aby sa nepreháňalo. Malé maslo, kyslá smotana, majonéza, slanina – nie všetko naraz, ale jedna vec – pomôže pripraviť lahodné kotlety.

A nakoniec, korenie a koreniny (suché bylinky, muškátový oriešok, škorica, cesnak) zjemnia chuť mäsa a dodajú kyticu na úplnosť.

1

Po druhé, musíte správne vytvoriť a posúvať produkt. Ak chcete získať šťavnaté a svieže kotlety, musíte zabezpečiť, aby šťava nevytekla z produktu. Znamená to, že prvé kotlety by nemali byť príliš malé. Vnútri kotlety je potrebné dať kúsok oleja. Pripravené kotlety nebránia tomu, aby ste ponorili do mierne šľahanej bielkoviny. Môžete variť kotlety v cestíčku alebo v zemiakovom “srsti”. Chlieb nie je určite najlepším zo všetkých. Ak to však uprednostňujete, nepoužívajte nakúpené drviny, ale iba čerstvé zeminy.

Po tretie, je dôležité, aby ste počas pečenia stratili šťavu. Bravčové kotlety varené v pare alebo pečené v rúre budú šťavnejšie ako opekané. Ale v tomto prípade môžete podvádzať. Vložte kotlety na horúcu panvicu s maslom a rýchlo smažte po oboch stranách. Potom znížte množstvo tepla na minimum a variť pod viečkom a uistite sa, že šťava netečie. Vidíte, že šťava vyšla, – otočte maslovú guľu. Nestráčajte kravatu – budú tvrdšie.

A teraz, keď sme zistili, ako variť bohaté kotlety, obráťme sa na recepty.

Recept 1. Sviečky s mletým mäsom a zeleninou

Zložky

Bravčové s tukom 350 g

Kuracie mäso (napríklad prsia) – 350 g

Murphy – 1 slušná veľkosť

Kus cuketa alebo cukety – veľkosť korelovala so zemiakmi

Cibuľa – 2 malé žiarovky

Majonéza – 2 lyžice

Vajcia – 2 (samostatne bielkoviny a žĺtok)

Cesnak – 3-4 klinčeky

Kôpor, petržlen, zeler, koriander (čerstvé bylinky) – chuť

Soľ, prášok čierneho korenia

Spôsob prípravy

Pripravte mleté ​​mäso a hydinu, vložte do mlynčeka na mäso cuketa a zemiaky. Cibuľu jemne nastrúhajte alebo nakrájajte nôž, nakrájajte cesnak a zeleninu. Vložte zeleninu, majonézu a žĺtky do mlynčeka, pridajte soľ a korenie, všetko dôkladne premiešajte a odskrutkujte a na stole stlačte nejaké silné mleté ​​mäso.

Vytvorte okrúhlé kotlety strednej veľkosti. Šľaha bielka (nie do peny, ale len tak, aby nebola viskózna). Každý kotletka sa namočí do bielkovín a na horúcu panvicu na maslo. Smažte rýchlo z oboch strán, znížte teplotu, pokryte a varte 15 minút.

Recept 2. Sviečky z hydiny s paradajkami a omáčkou

Zložky

Kuracie filety – 500 g

Filet z Turecka – 250 g

Palačinka – 3 lyžice so šmýkačkou

Mrkva – 1 koreň

Bow – 1 hlava

Maslo – 100 g

Vajcia – 2 veľké

Paradajková pasta – 2 lyžice

Kyslá smotana 20% – 200 g

Koprel a / alebo petržlen – polovice libry

Marinované uhorky – 2-4 kusy, v závislosti od veľkosti

Křen – pár čajových lyžičiek

Soľ, korenie – podľa vkusu

Spôsob prípravy

Jemne nakrájajte kurča a morku nožom. Mrkva a cibuľa sa trenú a ľahko sa vyprážajú pridaním rastlinného oleja. Ochlaďte a položte obsah panvy do náplne. Pridajte do paradajkového pretlaku a palacinka múky, potom pár krém lyžica, dva žĺtok, soľ a čerstvo mleté ​​čierne alebo biele korenie, jemne strúhaným (alebo posekaných), mrazené oleja.

Hneďte a vyčistite náplň. Forma jeho pomerne veľkých podlhovastých placky, ponoriť každý v bielej a smažiť, prvý pár minút na každej strane bez veka pri vysokej teplote, potom pri veľmi nízkej po dobu asi 10 minút pod vekom.

Zvyšná kysnutá smotana sa zmieša s chrenom, vôbec naloží rovnakú nakladanú uhorku a zelenú krab. Beat omáčku s vidličkou a podávať na kotlety.

Recept 3. Sviečky z mletého mäsa v zemiakovom “srsti”

Zložky

Bravčové mäso (plátok s tukom) – libra

Zemiaky – 5 zemiakov (alebo viac, v závislosti od veľkosti)

Cibuľa – 2 veľké cibule

Suchý kukurica bez šupky – 4-5 plátkov

Kefír – o pohári

Vajcia – 3 (oddeľte žĺtok od proteínu)

Pšeničná múka – pol šálky

Soda – čajová lyžička

Zmes sušených bylín, soli, korenia

Spôsob prípravy

Ak chcete vyrobiť mäso z bravčového mäsa, je lepšie prejsť dvakrát cez mlynček na mäso. Roliť bunnu na malé kúsky a namočiť do kefír. Oddeľte žĺtky od bielkovín a pridajte ich k mletému mäsu. Ak chcete tiež miešať jemne jemne rebrovaný, namočte bunku so zvyškami kefír, lyžičku sódy, soľ a korenie. Niekoľkokrát vyraziť vypchávky okolo stola.

Zemiaky nie sú veľmi jemne nastrúhané a miešané s múkou, soľou a sušenými bylinkami. Porazte proteín a kombinujte ho s zemiakmi. Dva ďalšie bielkoviny šľahača oddelene.

Formovať okrúhle alebo oválne kotlety, zabaliť ich do veveričky a potom – v zemiakovom “talíři”. Smažte rýchlo v panvici na oboch stranách a pripravte na pripravenosť v rúre, ohriate na 180 stupňov.

Recept 4. Sviečkové kotlety “Na zdravie!” (Pečené v rúre)

Zložky

Hovädzie – 500 g

Pečeň z hovädzieho mäsa – 100 g

Tuk z bravčového mäsa – 100 g

Bow – 1 hlava

Džúsky alebo cukety – 300 g

Kukuričný a hrášok zmrazený – len asi 150 gramov

Každá zelenina (kôpor, koriander, petržlen, zeler, špenát …) – veľa

Vajcia – 3 kusy

Škorica a muškátový oriešok – kúsok po kúsku

Paradajková pasta – koľko to bude trvať

Soľ, korenie, cesnak – na chuť

Spôsob prípravy

Hovädzie (je lepšie vziať kus sviečkovice alebo hrušky, len s nízkym obsahom tuku) prechádzať mlynček na mäso spolu s pečeňou a slaninou. Cibuľa a cuketa trieť, mazať nožom.

Zmiešajte zeleninu a bylinky s mletým mäsom, pridajte žĺtky, korenie, korenie. Všetko miesiť a vyraziť na stôl. Nechajte stáť 10 minút.

Formujte veľké kotlety a nakrájajte ich do bielkovín. Roztiahnite sa vo forme, ktorá je predem naolejovaná. Nechajte sa piecť na 170 stupňov.

Pridajte paradajkovú pastu s horúcou vodou (lyžička na pol šálky vody), pridajte soľ, korenie, nasekaný cesnak. Po 10 minútach dostanete formulár s kotletkami a nalejte do nej paradajkovú omáčku. Pripravte ho k pripravenosti.

Recept 5. Sviečky z mletého mäsa so syrom “Nest”

Zložky

Kuracie filety – pol kilogram

Bow – 1 veľká hlava alebo 2 malé

Zemiaky – 2 hľuzy

Uzený syr (môže byť klobása) – 300 g

Údená klobása – 100 g

Vajcia – 2 kusy

Hranolky hranolky zmrazené – 400 g

Soda – malá lyžička

Soľ, korenie

Spôsob prípravy

Kuracie filety nakrájané. Cibuľou a zemiakmi. Cibuľa na smažte až do zlatohnedej, zmiešanej s kuracím mäsom a zemiakmi. Predmrazené údené syry jemne rošt, a klobása nakrájame na malé kocky. Oddeľte žĺtky. Všetko toto sa tiež mieša v mletom mäse a potom soľou (neprekážajte: syr a solené klobásy!), Sóda a korenie. Vytvorte okrúhlé kotlety strednej veľkosti.

Šľaha bielka s vidličkou a navlhčite hranolčeky. Rozložte hranolky vo forme hniezd a na strednom mieste kotleta z náplne.

Pečte v rúre až do varenia. Vo forme môžete pridať trochu vody, ak sa bojíte, že kotlety budú horieť rýchlejšie, než budú pečené.

Recept 6. Sviečkové kotlety v sušenej pečeni

Tento zábavný recept na svieže kotlety je vhodný na slávnostný stôl a na občerstvenie na úteku.

Zložky

Hovädzie – 300 g

Bravčové mäso – 300 g

Žiarovka – 1 veľká

Mrkva – 1 malý koreň

Mŕtva – 200 g

Syr – 200 g

Vajcia – 2 kusy

Soľ, kari, sladká paprika

Puffové pečivo – 600 – 800 g

Spôsob prípravy

Tartu mrkvu a cibuľu a ľahko smažiť v panvici. Mäso a cukety prechádzajú cez mlynček na mäso. Syrový rošt, žĺtky oddelené od bielkovín. Zmiešajte žĺtky, mleté ​​mäso, opekané a ochladené mrkvy a cibuľu, syry, korenie a korenie. Ak chcete poraziť mleté ​​mäso na stole a nechajte variť 15 minút, utvorte kotlety.

Puff pečivo, nakrájame na prúžky. V týchto pásikoch obaľte kotlety a snažte sa to urobiť úhľadne a krásne. Výrobky umiestnite na plech na pečenie pokrytý pergamenom, topia mastnú bielkovinu.

Pečte asi 20-25 minút pri 180 stupňoch.

Recept 7. Sviečky z dvoch druhov rýb

Zložky

Červené ryby (ružový losos, losos atď.) – 300 g (vykostené filé)

Sumec (môže byť halibut) – 300 g (aj filé)

Žiarovka – 1 kus

Vajcia – 3 kusy

Maslo – 100 g

Palačinka múka – 5 lyžíc

Murphy – 1 veľká

Sladká červená paprika – polovica

Kopr – 5-6 pobočiek

Soľ, biela korenie alebo kari

Spôsob prípravy

Prechádzajte rybie filé, papriku, cibuľu a zemiaky cez mlynček na mäso s veľkou sieťovinou. Zmiešajte vaječné žĺtky z vajec, korenín, korenín a múky. Dobre stojte (minúty 10 – 15).

Kôpky nakrájajte akýmkoľvek spôsobom (nôž, mixér, kombajn), premiešajte v mletom mäse. Bič bielkovín.

Na vytvorenie kotlíkov urobte zuby a položte ich na malý podlhovastý kus oleja. Zaleplivat kotleta, aby olej bol vnútri. Výrobky zabaľte vo veveričke a vložte ich na vyhrievanú panvicu s dostatočným množstvom rastlinného oleja (akýkoľvek, ak je len bez zápachu).

Rýchle smažte kotlety na vysokej teplote bez veka, potom zakryte a znížte teplo. Takže priniesť k pripravenosti. Ak chcete, môžete do pece priložiť kotlety do rúry na 170 stupňov.

Tipy a triky

Najlepšie nie je posúvať mäso v mlynčeku na mäso, ale nakrájajte ho nožom. To platí najmä pre hydinové kurčatá. Ale ak ste sa stále rozhodli kľukať mäso, je lepšie vziať rošt s veľkými okami.

Je mäso príliš tvrdé? Z veľmi tvrdého mäsa nemôžete vyrábať veľmi jemné kotlety. Prijateľný výsledok možno dosiahnuť, ak naopak zaujmeme najmenšiu mriežku a dvakrát zmáčame mäso. Niekoľko ušetrí prípad a použitie rôznych prísad: napríklad manki miesto chleba, kyslá smotana, sekané huby atď.

Ak chcete rýchlo a ľahko potriasť olej alebo uzený syr, zmrazte ich v rúre.

Snažte sa servírovať kotlety nie so zemiakmi alebo cestovinami, ale so zeleninou, šalátom, hubami. Môžete podávať a omáčku: biele, paradajky, kyslá smotana s křenom, huby … Miska sa stáva užitočnejšie a lepšie vstrebá.

Pečieme krevičku do kotlety alebo na mierne uvarené huby – a získajte vtipné jedlo vhodné na dovolenku.

1
Ссылка на основную публикацию
2019