Puree ze szpinaku – najlepsze przepisy. Jak prawidłowo i cudownie przygotować szpinakowy puree.

Puree ze szpinaku - najlepsze przepisy. Jak prawidłowo i cudownie przygotować szpinakowy puree.

Puree ze szpinaku – ogólne zasady gotowania

Czym jest szpinak? Ta roślina, wizualnie przypominająca szczaw, ale o bardziej neutralnym smaku. Szpinak jest bogaty w witaminy C, E i A oraz minerały, takie jak wapń i żelazo.

Szpinak zyskał popularność dzięki kreskówce o marynarzu Papaye, który jadł pożyteczną trawę i zwiększał z tego swoją masę mięśniową. W żartobliwy sposób prawda o szpinaku jest przekazywana dość wiarygodnie. Substancje zawarte w szpinaku mają korzystny wpływ na wzrost ludzkiej tkanki mięśniowej i kostnej. Szpinak jest przydatny do jedzenia zarówno bardzo małych dzieci, jak i dorosłych.

Puree ze szpinaku – przygotowanie potraw i dań

Aby przygotować puree ze szpinaku, będziesz potrzebował tylko liści tej rośliny, bez sadzonek i łodyg. Dokładnie umyj je w ciepłej wodzie.

Zanim przygotujesz danie, szpinak należy zgasić. W tym celu najlepiej użyć szpikulca. Dusić szpinak w oleju, na średnim ogniu, przez 10 do 15 minut pod zamkniętą pokrywką.

Przepisy na puree ze szpinaku:

Przepis 1: Puree ze szpinaku

Jest to najczęstszy wariant puree ze szpinaku. Będziesz potrzebował rośliny, przypraw i odrobiny masła. Jeśli gotujesz takie puree ziemniaczane dla dzieci, nie używaj czosnku i dodaj 100 gramów mleka do duszonego szpinaku.

Wymagane składniki:

 • Szpinak 500 gramów
 • Czosnek 2 zębami
 • Przyprawy
 • Masło 50 gramów

Metoda przygotowania:

 1. Zetrzyj liście i pokrój je.
 2. Rozgrzej rondel, roztop go 50 g masła i włóż szpinak. Dusić roślinę na patelni przez około piętnaście minut. Następnie wyjmij z ognia i wstaw do lodówki.
 3. Usuń łuski z czosnku.
 4. Włóż duszony szpinak do miski miksera, wyciśnij czosnek i zamień go w tłuczone ziemniaki. Dodaj do swojego puree szpinaku ulubione przyprawy.

Przepis 2: puree ze szpinaku z twarogiem

Takie puree jest bardzo przydatne dla małych dzieci i dorosłych. Smak potraw przypomina puree z twarożku o jasnozielonym soczystym kolorze. Jeśli nie chcesz używać surowych jaj, możesz zastąpić żółtka kwaśną śmietaną.

1

Do tego dania najlepiej używać niskotłuszczowego twarogu. Jeśli chcesz dostać przecier ze puree ze szpinakiem, możesz dodać trochę cukru. Jeśli upieczasz puree z sera w piekarniku, dostaniesz pudding.

Wymagane składniki:

 • Szpinak 100 gramów
 • Twaróg 200 gramów
 • Jajko 2 sztuki
 • Sól

Metoda przygotowania:

 1. Oddzielić żółtka od białek.
 2. Zanurz do miski blendera i żółtka i dobrze ubij mikserem, aż uzyska gładką konsystencję.
 3. Oddzielić liście szpinaku od sadzonek i umyć w ciepłej wodzie. W rondelku roztop masło, odwiruj i gotuj przez co najmniej 10 minut pod zamkniętą pokrywką. Po ugotowaniu wycisnąć szpatułkę z płynu, włożyć do miski blendera i ubić, aż będzie czysta.
 4. Włóż szpinak do twarogu, dopraw solą i wymieszaj.

Przepis 3: puree ze szpinaku z zielonym groszkiem i śmietaną

Takie tłuczone ziemniaki będą dość satysfakcjonujące i smaczne. Podawaj go lub go do produktów mięsnych lub użyj w stanie czystym.

Wymagane składniki:

 • Szpinak 300 gramów
 • Konserwa z groszkiem 1 doniczka (350-400 gramów)
 • Czosnek 2 zębami
 • Sesame White 1 łyżka stołowa
 • Masło 50 gramów
 • Śmietanka 200 gramów (15-20% tłuszczu)
 • Przyprawy

Metoda przygotowania:

 1. Liście szpinaku umyte w bieżącej wodzie i pokrojone.
 2. Rozgrzej rondel, roztop masło i włóż szpinak. Dusić szpinak przez około 15 minut, następnie zdjąć z ognia i schłodzić. Odciśnij przygotowany płynny szpinak.
 3. Usuń łuski z czosnku.
 4. Do puszki z groszkiem konserwowym otworzyć i osuszyć płyn.
 5. Rozłóż szpinak i groszek w misce miksera, wyciśnij czosnek przez warzywa z warzywami i mieleniem. Dodawaj stopniowo do puree ze szpinaku z kremem z groszku i ulubionymi przyprawami. Posypać białym sezamem.

Przepis 4: puree ze szpinaku z kapustą z brokułów i serem

Najbardziej przydatne danie uzyskuje się, jeśli używasz brokułów, ale możesz też wziąć kalafior. Ser miękki, topiony lub kremowy.

Wymagane składniki:

 • Brokuły 200 gramów
 • Szpinak 400 gramów
 • Śmietanka (zawartość tłuszczu nie więcej niż 15%) 100 gramów
 • Ser, kremowy, 100 gramów
 • Przyprawy
 • Sól
 • Masło 50 gramów

Metoda przygotowania:

 1. Liście szpinaku należy dokładnie umyć pod bieżącą wodą i pokroić.
 2. Rozgrzej rondel, rozpuść w nim kawałek masła, włóż szpinak. Dusić szpinak przez około 10-15 minut pod zamkniętą pokrywką, następnie wyjąć z talerza i pozostawić do ostygnięcia. Odciśnij przygotowany płynny szpinak.
 3. Bulion brokułowy w rondlu wypełnionym soloną wodą przez około 10 minut. Gotowa kapusta wydostać się i ostygnąć.
 4. Kratka z mrożonego sera.
 5. W misce miksera połącz duszony szpinak z gotowaną kapustą, wprowadź ser i śmietanę do warzyw, dobrze wymieszaj z blenderem. Dodaj sól, dodaj przyprawę.

Podawaj szpinak z brokułami i serem najlepiej w ciepłej formie.

Puree ze szpinaku – tajemnice i przydatne porady od najlepszych szefów kuchni

 1. Jeśli stosujesz wegetariański styl życia, zakręć szpinakiem w oleju roślinnym, a zamiast kremu dodaj trochę sera sojowego Tofu.
 2. Bez względu na przepis na szpinak, którego nie gotowałeś, będzie miał jasnozielony kolor. Trochę zmienić wygląd tłuczonych ziemniaków, dodając do naczynia gotowaną marchewkę lub dynię pokruszoną w puree.
 3. Jeśli nie chcesz wydobywać szpinaku z oleju, możesz go trzymać przez około 10 minut, a następnie zmiel go w puree z blenderem.
 4. Puree ze szpinaku będą bardziej odżywcze i gęste, jeśli znajdą się w oleju, gdzie będzie duszone szpinak, dodaj kilka łyżek mąki.
 5. Jakie produkty możesz zmienić smak puree ze szpinaku? Posiekana czerwona papryka, pomidory lub świeże zioła.
 6. Jeśli dodasz więcej śmietany w puree ze szpinaku (około 400 ml na 400 gramów warzyw) lub bulionu mięsnego, w końcu dostaniesz zupę-puree.
1
Ссылка на основную публикацию
2019